Powstaje raj dla przedszkolaków

W ubiegły wtorek uroczycie wmurowano kamień węgielny pod nowy pawilon Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. Trwająca od kilku miesięcy budowa ma zakończyć się przed przyszłorocznymi wakacjami, a do obiektu przeprowadzi się Przedszkole nr 86, dziś zajmujące pomieszczenia w głównym budynku szkoły.


Choć Zespół Szkół nr 12, na który składa się SP nr 14 i Przedszkole nr 86, otwarto zaledwie siedem lat temu i jest on jednym z największych obiektów oświatowych w Lublinie od dawna nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych uczniów i przedszkolaków z dynamicznie rozwijającego się Sławina. Szkoła kolejny rok pracuje na dwie zmiany, a zajęcia trwają do godz. 17. W przyszłym roku szkolnym powinno się to zmienić. Od kilku miesięcy trwa rozbudowa ZS o dodatkowy pawilon. Inwestycję wartą 12 mln złotych realizuje firma Edach. Budynek jest już prawie w stanie surowym, a gotowy ma być do maja przyszłego roku.

Obiekt będzie miał trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Pomieści 12 oddziałów przedszkolnych, rozdzielnię posiłków (te będą szykowane w szkolnej kuchni – dod. aut.), wielofunkcyjną salę widowiskową oraz specjalną salę do ćwiczeń dla maluchów. W sumie przyjmie 300 przedszkolaków, które zwolnią zajmowane dziś pomieszczenia w szkole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here