Powstał wyczekiwany chodnik

Na ten chodnik mieszkańcy czekali od ubiegłego wieku

Mieszkańcy Bronowic mogą już korzystać z nowego odcinka chodnika wzdłuż ul. Grabskiego. Połączył on ul. Łabędzią ze znajdującą się przy skrzyżowaniu z ul. Pogodną Szkołą Podstawową nr 33, uzupełniając brakującą w tym rejonie od kilkudziesięciu lat infrastrukturę.

– Do tej pory musieliśmy chodzić po drugiej stronie jezdni lub korzystać z ziemnej ścieżki, która po deszczach zamieniała się w błoto – przypomina pan Mirosław, który cieszy się z nowego chodnika.

Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Bronowice.

– Na ul. Grabskiego wykonano chodnik o długości 216 i szerokości 1,5m, na odcinku od skrzyżowania z ul. Pogodną do skrzyżowania z ul. Łabędzią, o łącznej powierzchni ponad 324 m2. Koszt tego zadania to blisko 90 tys. zł. Zrealizowane roboty zostały objęte przez wykonawcę trzyletnią gwarancją – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta.

To jednak nie koniec zmian planowanych w tym miejscu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w przyszłym roku w okolicy SP nr 33 łatwiej będzie także zaparkować.

– W kolejnym etapie planujemy przy ul. Grabskiego budowę miejsc parkingowych wzdłuż nowego odcinka chodnika – zapowiadał niedawno Andrzej Szyszko, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice.

Urzędnicy po wstępnej analizie dostępnego terenu przyznają, że zmieściłoby się tutaj nawet kilkadziesiąt dodatkowych miejsc postojowych.

– Pod kątem dostępności terenu, mogłoby powstać w tym miejscu około 24-25 stanowisk parkingowych – dodaje Justyna Góźdź. Marek Kościuk