Pożar na Chełmskiej

Duże zadymienie i problem z dotarciem do źródła ognia. Akcja gaszenia pożaru dachu budynku wielorodzinnego w Okszowie trwała ponad cztery godziny.

Zgłoszenie do pożaru dotarło na stanowisko kierowania straży w niedzielę (25 lipca), około godziny 11. Płonęło poddasze budynku wielorodzinnego przy ul. Chełmskiej w Okszowie.

Gdy na miejsce dojechały pierwsze wozy strażackie, całą okolicę spowijał już gęsty dym wydobywający się z dachu budynku. Na szczęście mieszkańcy sami zdołali opuścić swoje lokale, obyło się bez ewakuacji i poszkodowanych w pożarze. Pojawił się jednak inny problem – brak dostępu do nieużytkowanej części poddasza i źródła ognia.

– Strażacy wycięli otwór w dachu i podali prąd wody do środka. Zaraz potem na miejsce dojechały kolejne zastępy. Następnie podany został drugi prąd wody w natarciu. Strażacy przeszukali pomieszczenia budynku, a z dwóch mieszkań wynieśli elementy wyposażenia i przedmioty gospodarstwa domowego. Akcja trwała ponad cztery i pół godziny, a brało w niej udział łącznie dwudziestu dwóch ratowników – informuje bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Ogniem objęte były: poddasze, mieszkanie na piętrze oraz panele fotowoltaiczne na dachu. Przyczyna pożaru pozostaje nieustalona. Do sprawy ma zostać powołany biegły. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here