Pożegnali dowódcę po strażacku

Strażacy pożegnali komendanta zgodnie z tradycją – strumieniem wody ze strażackiego węża

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 pożegnali swojego dowódcę st. kpt. Konrada Wójcika.


Strażacy z pododziału bojowego JRG Nr 1 w Lublinie wręczyli dowódcy na pamiątkę miniaturę wozu strażackiego z numerami operacyjnymi 301-21 symbolizującymi pierwszy wóz wyjazdowy na jego macierzystej jednostce, a także – jak na strażaka przystało – został pożegnany przez kolegów mocnym strumieniem wody.

– Można o nim powiedzieć wiele dobrego, z całą pewnością w stu procentach oddany służbie bliźniemu. Charakteryzuje go rzetelność, dokładność, sumienność, a przede wszystkim zdolność do sprawnego zarządzania ludźmi i podejmowania skutecznych decyzji – mówi asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

St. kapitan Konrad Wójcik awansował na stanowisko naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

Komendant miejski PSP w Lublinie st. bryg. Marek Fiutka oraz zastępca komendanta miejskiego st. bryg. Maciej Błaszczyk podziękowali st. kpt. Konradowi Wójcikowi za wiele lat ciężkiej, ale owocnej współpracy oraz życzyli powodzenia w pracy na nowym stanowisku, a na gest wzajemnego szacunku wspomnieli, że dla takich wyróżniających się oficerów jak Konrad zawsze znajdzie się miejsce powrotne w naszej komendzie.

Dowództwo nad Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Nr 1 w Lublinie objął kpt. Grzegorz Ochniak.(l)