Pożegnali się z prawkiem

We wtorek (25 sierpnia) policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W efekcie na trzy miesiące pożegnali się oni z prowadzeniem samochodu.

– Najpierw w Żukowie (gm. Włodawa) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa Sprintera – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – 36-letni obywatel Ukrainy pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 107km/h. Kolejny kierowca, który jechał zbyt szybko przez zabudowania to 69-letnia mieszkanka Świdnika, która swoją mazdą w Grabniaku (gm. Urszulin) przekroczyła dozwoloną prędkość o 52km/h.

Ostatnim kierowcą, który pożegnał się z uprawnieniami za zbyt szybką jazdę był 40-latek z Łęcznej, który także w Grabniaku na liczniku swojego opla miał 104km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującym oraz nałożyli na nich mandaty i punkty karne.

Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie powrotów z wakacji. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość to jedna z przyczyn wielu poważnych wypadków drogowych – przestrzega pani rzecznik. (bm)