Poznaj Lublin z przewodnikiem

Startuje program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Codziennie przez całe ferie oraz w każdy weekend do końca maja przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają zarówno turystów, jak i mieszkańców Lublina i okolic na wspólne zwiedzanie miasta oraz poznawanie niesamowitych historii.


– Poza sezonem wakacyjnym największym problemem w skorzystaniu z usług przewodnika był brak informacji o terminie i cenie oprowadzania za osobę. Poza tym stawka godzinowa za pracę przewodnika często jest ponad siły jednej rodziny, a tym bardziej pojedynczych osób zainteresowanych poznawaniem miasta i jego historii. Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” opracowany wspólnie z działającymi w naszym stowarzyszeniu przewodnikami, rozwiązuje te problemy – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Teraz w jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i cena od osoby. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl.

W ofercie jest szeroki wachlarz spacerów ogólnych i tematycznych, dedykowanych różnym grupom wiekowym, prowadzonych w języku polskim i angielskim. – Każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie podróży w czasie do początków miasta, lubelskich wątków kryminalnych, czy, tak jak w przypadku jednego z moich spacerów, najciekawszych legend Koziego Grodu – mówi Magdalena Mazur-Ciseł, przewodniczka miejska biorąca udział w programie.

W ferie spacery odbywać się będą codziennie, a później, do końca maja w weekendy i dni wolne od pracy.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here