Pozytywnie w KDF

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na ostatni już seans w ramach listopadowego cyklu Klubu Dobrego Filmu. – Pokażemy nowozelandzką produkcję o przyjaźni wbrew niesprzyjającym okolicznościom i ludziom, w której zagra Sam Neil – mówią organizatorzy.
Seans odbędzie się w środę (29 listopada) w sali widowiskowej ChBP o godzinie 18. Wstęp wolny.

Repertuar Kina Zorza

27 listopada: godz. 13 – Coco 2D dubbing, godz. 15.30 – Coco 3D dubbing, godz. 18 – Cicha noc, godz. 20.15 – Listy do M. 3
28 listopada: godz. 13 – Coco 3D dubbing, godz. 15.30 – Coco 2D dubbing, godz. 18 – Listy do M. 3, godz. 20.30 – Cicha noc
29 listopada: godz. 13 – Coco 2D dubbing, godz. 15.30 – Coco 3D dubbing, godz. 18 – Cicha noc, godz. 20.15 – Listy do M. 3
30 listopada: godz. 13 – Coco 3D dubbing, godz. 15.30 – Coco 2D dubbing, godz. 18 – Listy do M. 3, godz. 20.30 – Cicha noc
1 grudnia: godz. 14 – Coco 2D dubbing, godz. 16.30 – Coco 3D dubbing, godz. 19 – Cicha noc, godz. 21 – Mother
2 grudnia: godz. 11.30 – Coco 3D dubbing, godz. 14 – Najlepszy, godz. 16.30 – Coco 2D dubbing, godz. 18 – Cicha noc, godz. 20.30 – Mother
3 grudnia: godz. 12 – Coco 2D dubbing, godz. 14.30 – Cicha noc, godz. 16.30 – Coco 3D dubbing, godz. 18 – Najlepszy, godz. 20.30 – Mother

Repertuar kina ChDK

27 listopada: godz. 15 – Thor: Ragnarok 2D dubing, godz. 17.30 – Coco 2D dubbing, godz. 20 – Thor: Ragnarok 3D dubing
28 listopada: godz. 15 – Thor: Ragnarok 3D dubing, godz. 17.30 – Coco 3D dubbing, godz. 20 – Thor: Ragnarok 2D napisy
29 listopada: godz. 17.30 – Coco 2D dubbing, godz. 20 – Thor: Ragnarok 2D dubbing

Poetycko i zaduszkowo

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę 29 listopada w schronisku (ul. Wołyńska 69). W programie msza św. o godz. 16, a tuż po niej wieczorek poetycko-muzyczny przy kawie, herbacie i ciastkach.

Dziadek do orzechów – Royal Russian Ballet

To jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. „Dziadek do orzechów” to ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten w sposób szczególny przybliża, poprzez fabułę i muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój tego święta. Do tego dochodzą zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja członków Royal Russian Ballet. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. A teraz zawita do Chełma. Ich występ zobaczymy w Chełmskim Domu Kultury 2 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie 95 zł do nabycia w ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Łona, Webber & The Pimps

Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert w ramach Alternatywnej Sceny Chadeku. – 8 grudnia o godz. 19 wystąpią raperzy Łona i Webber, których ostatni album to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów ubiegłego roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. „Nawiasem mówiąc” dawno osiągnęła już status Złotej Płyty, zaś singlowy „Błąd” zebrał ponad 6 milionów wyświetleń w sieci – mówią organizatorzy. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w ChDK i na stronie www.chdk.chelm.pl.

Kronika halicko-wołyńska

Krystyna Mart, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmskiem oraz wydawnictwo Avlon z Krakowa zapraszają na spotkanie promocyjne z Dariuszem Dąbrowskim i Adrianem Jusupovićem, autorami przekładu na język polski Kroniki halicko-wołyńskiej.
– Kronika ta, znana jako Kronika Romanowiczów, jest jednym z najważniejszych pomników średniowiecznej ruskiej historiografii. Jej wyjątkowość wynika z faktu, że powstawała ona w XIII wieku niemal „na bieżąco”. Czytelnik znajduje tutaj unikatowe informacje dotyczące nie tylko Rusi halicko-wołyńskiej w XIII wieku, ale także jej relacje z różnymi państwami, w tym: z Polską – słyszymy od organizatorów.
Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 17 w muzeum przy ul. Lubelskiej 55.

Michał Bajor – Od Kofty… do Korcza

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.
Nadchodząca kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym, nie licząc pocztówki z 1973 roku. A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”.
Ten wyjątkowy, jubileuszowy koncert 9 grudnia o godz. 19 w ChDK. Bilety cenie 65 zł do nabycia w ChDK i na stronie www.chdk.chelm.pl.

Zakopower

To obecnie jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Zespół Zakopower na czele z Sebastianem Karpiel-Bułecką wystąpią w Chełmskim Domu Kultury 10 grudnia o godz. 17. Bilety w cenie 70, 80 i 90 zł dostępne w ChDK oraz na stronie
www.chdk.chelm.pl.

WYSTAWY

Z Kanady dla Muzeum

Galeria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę prac składających się na dar dwóch wybitnych artystów o polskim rodowodzie: Kazimierza Głaza z Toronto oraz Alfreda Hałasy z Montrealu. Wystawa będzie czynna do 31 stycznia.

Malarstwo Ewy Król

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Król. Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do końca grudnia br.

Pejzaż niedokończony Małgorzaty Wzorek

Chełmska Biblioteka Publiczna i Związek Polskich Artystów Plastyków zapraszają na wystawę malarstwa Małgorzaty Wzorek „Pejzaż niedokończony”. Prace artystki będą zdobić galerię Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) do 15 grudnia.

Ekspozycja prac Krystyny Igras

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie przy ul. Wieniawskiego 15 zaprasza na wystawę twórczości malarskiej i literackiej Krystyny Igras. Ekspozycję pt. „O czym mówią kwiaty – inspiracja przyrodą” można oglądać do końca listopada.