PPN z nową radą

W sobotę (12 września) w Poleskim Parku Narodowym minister środowiska, Michał Woś wręczył nominacje dla kandydatów do rady społecznej parku. Wśród ponad 20-osobowej grupy znaleźli się przede wszystkim samorządowcy i naukowcy, którzy będą nie tylko radzić, ale też i opiniować działania dyrekcji.

Minister środowiska Michał Woś złożył podpis pod rozporządzeniem w sprawie ustanowienia Planu Ochrony dla Poleskiego Parku Narodowego, a następnie spotkał się z członkami nowo powołanej Rady Naukowej Poleskiego Parku Narodowego, którym osobiście wręczył nominacje. Miejscem wydarzenia była wiata przy ścieżce przyrodniczej „Czahary” w Zastawiu. Członkami rady zostali m.in. wójtowie Wyryk i Urszulina (Mirosław Torbicz i Tomasz Antoniuk), Grzegorz Grzywaczewski (Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie), czy Mariusz Zańko (sekretarz gminy Kodeń).

O zadania społecznego członka rady parku zapytaliśmy tego ostatniego. – Bardzo się cieszę, że mogę zasiadać w tej radzie, bo jest to kolejne ciekawe doświadczenie – mówi Zańko. – Od doradzania w kwestiach przyrodniczych są koleżanki i koledzy-naukowcy.

Ja swoją rolę widzę w zakresie promocji i dbania o wizerunek parku, co bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie ze strony turystów. Mam też kilka pomysłów na usprawnienie działania parku, choćby usprawnienia organizacji parkingów, dróg dojazdowych czy oznakowania ścieżek i tras parkowych – dodaje. (bm, fot. PPN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here