PPN zaprasza na ścieżki

Z jednej strony ułatwienia, z drugiej dodatkowe obostrzenia, ale najważniejsze, że już można korzystać ze ścieżek Poleskiego Parku Narodowego. A żeby zobaczyć unikalny charakter bagiennych szlaków trzeba się spieszyć, bo susza bardzo mocno daje się we znaki poleskim moczarom.

Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych był najbardziej krytykowanym obostrzeniem walki z pandemią koronawirusa. Dlatego wielu wielbicieli oddychania pełną piersią na ścieżkach i szlakach przyrodniczych odetchnęło z ulgą, gdy 20 kwietnia zakaz zniesiono. W końcu można uciec na łono przyrody, naładować baterie, podziwiać cuda natury. Dla wszystkich osób spragnionych tego typu doznań wyszedł naprzeciwko Poleski Park Narodowy, który otworzył swoje podwoje dla zwiedzających.

Wprawdzie na wszystkich ścieżkach i na parkingach trzeba zachować odpowiednie środki ostrożności, czyli zachowanie 2-metrowej odległości między pieszymi, zakrywanie nosa i ust oraz używanie rękawiczek jednorazowych, ale to nie powinno przeszkadzać w zwiedzaniu i podziwianiu piękna parku.

By zminimalizować ryzyko zarażenia, dyrekcja PPN-u wprowadziła też możliwość zdalnego zakupu biletów wstępu na swoje obiekty. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.eParki.pl i podstrony Poleskiego Parku Narodowego www.poleskipn.eparki.pl. By nabyć wejściówkę online wymagane jest wcześniejsze założenie konta na tej stronie. (bm)