Pracowite dwa miesiące

Chełmska poseł Anna Dąbrowska-Banaszek na dobre zadomowiła się w sejmie. Pracuje w trzech komisjach parlamentarnych, składa interpelacje i jest aktywna w terenie.

Ponad dwa miesiące temu debiutująca w poselskich ławach Anna Dąbrowska-Banaszek złożyła ślubowanie. Chełmska posłanka uczestniczy w pracach trzech komisji: zdrowia, polityki społecznej i rodziny oraz Unii Europejskiej. Jest także członkiem Zespołu Parlamentarnego ds. Trójmorza.

Kilka tygodni po zaprzysiężeniu posłanka Dąbrowska-Banaszek zorganizowała wyjazd do sejmu dla młodzieży z samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych. Z tej okazji skorzystało blisko 50 osób. Parlamentarzystka złożyła też dwie bardzo ważne dla mieszkańców regionu interpelacje. Pierwsza dotyczyła utworzenia kolejowego połączenia pasażerskiego pomiędzy Chełmem a Dorohuskiem, w ramach kursów Kiev Express, druga natomiast – przedłużenia linii kolejowej Chełm – Orchówek do Włodawy. Pod tą interpelacją podpisy złożyli także inni posłowie.

Dąbrowska-Banaszek złożyła też zapytanie do ministra infrastruktury i poruszyła problem dworca kolejowego Chełm Miasto, apelując o umieszczenie w nim biletomatu. Posłanka brała też udział w szeregu uroczystości, m.in. 38. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, czy Wigilii wszystkich chełmian.

Zainicjowała również cykl spotkań dyskusyjnych w swoim biurze poselskim. Pierwsze, które zgromadziło kilkadziesiąt osób, odbyło się z chełmskim poetą Krzysztofem Kołtunem. W drugim gościem była psycholog dr Beata Kostrubiec-Wojtachnio. Na spotkaniu pojawili się nauczyciele, psychologowie i rodzice dzieci z trudnościami.

Parlamentarzystka otworzyła swoje biuro poselskie dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowiła także wesprzeć działającą od wielu lat przy Caritas w Krasnymstawie kuchnię dla ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty, która wydaje codziennie ponad 100 obiadów. Ponieważ często brakuje produktów spożywczych, poseł zdecydowała się pośredniczyć w ich zbieraniu. Codziennie w godzinach pracy biura poselskiego można dostarczać żywność o długim terminie ważności, która zostanie przekazana do krasnostawskiego Caritasu. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here