Pracowite wakacje

Mimo sezonu urlopowego, w gminie Wola Uhruska realizuje się albo przymierza do realizacji kilku poważnych inwestycji. Pełną parą idzie remont Urzędu Gminy, zakończyła się budowa instalacji fotowoltaicznej przy oczyszczalni, a za chwilę ruszy kolejny przetarg oparty na odnawialnych źródłach energii.

Kilka ładnych milionów warte są inwestycje ukończone lub które za chwilę ruszą w gminie Wola Uhruska. Władze już odebrały instalację fotowoltaiczną zbudowaną przy oczyszczalni ścieków o mocy 40 kilowatów. Za chwilę ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy 10-kilowatowej instalacji na budynku Urzędu Gminy, który jest właśnie termomodernizowany oraz na znalezienie firmy, która wymieni grzejniki.

Już wkrótce pojawi się też ogłoszenie o wyborze oferenta, który zajmie się zakupem i montażem 67 sztuk instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach indywidualnych. – Obecnie kończymy analizę kosztów tego przedsięwzięcia – mówi wójt Jan Łukasik. – Ze względu na to, że kilka osób zrezygnowało z tego projektu, na ich miejsce wylosujemy nazwiska z listy rezerwowej.

Oprócz tego na ukończeniu jest już droga wzdłuż rampy kolejowej, wkrótce ogłosimy postępowanie na wyłonienie wykonawcy drogi na ulicach Parkowej i Sportowej w Woli Uhruskiej, która będzie realizowana w latach 2020-21 w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a także przetarg na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Bytyniu, który to projekt opiewa na ok. 3 mln zł – wylicza wójt. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here