Prali pieniądze z przestępstw

Zatrzymanemu Nigeryjczykowi grozi do 10 lat więzienia

37-letni Nigeryjczyk, mieszkający w Lublinie, podejrzany jest o wyprowadzenie z konta spółki w Singapurze ponad 300 tys. zł. W ubiegły wtorek zatrzymali go lubelscy kryminalni z wydziału ds. przestępczości gospodarczej.


Razem z Nigeryjczykiem wpadł jego wspólnik z Belgii, który przed świętami odwiedził w naszym mieście partnera od ciemnych interesów. Zostali oni aresztowani pod zarzutem prania pieniędzy pochodzących z przestępstw. Śledczy twierdzą, że sprawa jest rozwojowa. Obu podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

– Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ. Jak wynika z ich ustaleń firma z Singapuru straciła ponad 300 tysięcy złotych. Przestępcy w okresie od lipca do września w nielegalny sposób przetransferowali pieniądze do Polski. Następnie środki miały zostać przekazane do kolejnych odbiorców – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Bank jednak w porę zareagował i zablokował niemal całość pieniędzy, uniemożliwiając dalsze przelewy – dodaje.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here