Prawdziwy „spadochroniarz”

Nie mają łatwo mieszkańcy Lublina i regionu, którzy chcą odwiedzić biuro poselskie Jana Kanthaka (Prawo i Sprawiedliwość). Jest ono otwarte tylko w środy przez 5 godzin, ale wiele wskazuje na to, że pochodzący z Pomorza poseł przyjeżdża do Lublina jeszcze rzadziej.


Pochodzący z Gdańska 28-letni Jan Kanthak to polityk związany z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro. Jesienią ubiegłego roku wywalczył mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 6, obejmującym m.in. Lublin i powiat świdnicki, choć nie miał wcześniej związków z województwem lubelskim. Z tego powodu niektórzy internauci ironicznie określali go mianem „spadochroniarza”, a sam kandydat nie bronił się przed tym skojarzeniem (patrz zdjęcie).

Teraz przynajmniej część lubelskich wyborców, którzy oddali głos na Kathaka, może czuć się zawiedzionymi. Poseł otworzył swoje biuro poselskie w Lublinie dopiero pod koniec lutego, a więc ponad 3 miesiące od rozpoczęcia tej kadencji parlamentu, a najwyraźniej bywa w nim nader rzadko.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 23.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.