Prezydencka para przyjedzie do Włodawy

W środę, 18 września prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę we Włodawie, gdzie po południu spotka się na rynku z mieszkańcami. Okazją do przyjazdu jest pierwsze forum kół gospodyń miejskich, na które zaproszono jego małżonkę – Agatę Kornhauser-Dudę. Prezydenta zaprosił burmistrz Włodawy.

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami o godz. 1715 przy czworoboku, obok pomnika. Później zaplanowano rozmowy w ratuszu z przedstawicielami władz miasta. W tym samym czasie małżonka prezydenta będzie we włodawskim kinie na zjeździe kół gospodyń miejskich.

Impulsem do przyjazdu prezydenta było zaproszenie dla Pierwszej Damy wystosowane przez włodawskie Koło Gospodyń Miejskich. W programie forum przewidziano prelekcje oraz prezentacje działalności kobiet połączone z promowaniem dobrych praktyk, a także podpisanie deklaracji dotyczącej promowania kół gospodyń miejskich. Wydarzenie zakończy się nadbużańskim poczęstunkiem z prynuką.

Para prezydencka przyjedzie z Lublina, gdzie ma zaplanowane spotkanie z wojewodą. Kilkugodzinna wizyta we Włodawie będzie spełnieniem obietnicy Andrzeja Dudy, który mówił, że podczas swojej kadencji odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce. I nie stoi na przeszkodzie fakt, że zaproszenie dla prawicowego prezydenta wystosował szef SLD w powiecie włodawskim – burmistrz Wiesław Muszyński. I to w trakcie trwania kampanii wyborczej.

Wcześniej we Włodawie z prezydentów RP był jedynie Aleksander Kwaśniewski, dwukrotnie. 19 maja 1997 r. spotkał z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w ratuszu z władzami lokalnymi. Drugi raz prezydent Kwaśniewski przebywał z wizytą we Włodawie 24 stycznia 2001 r. Uczestniczył wtedy w debacie samorządowej „Włodawa 2001”. Podczas debaty dokonano oceny funkcjonowania czterech wielkich reform po dwóch latach od ich wprowadzenia. (pk)