Prezydent Duda w Wytycznie

W czwartek, 17 września na rocznicowe uroczystości przyleci do Wytyczna prezydent RP Andrzej Duda. To już kolejna niespodziewana wizyta prezydenta w powiecie włodawskim w ciągu ostatniego roku.

Początkowo obchody 81. rocznicy bitwy pod Wytycznem pomiędzy polskim, oddziałami a armią czerwoną planowano na 1 października, czyli dokładnie w rocznicę bitwy. Były już nawet zaproszenia i plakaty. Jednak niespodziewanie Nadbużański Oddział Straży Granicznej, który jest głównym organizatorem tych uroczystości, zmienił plany i przyspieszył tegoroczne obchody.

A to wszystko za sprawą wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy. Niespodziewanie kancelaria głowy państwa poinformowała o planowanej wizycie prezydenta w Wytycznie w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, czyli 17 września. Trzeba więc było natychmiast zmienić plany i przenieść tegoroczne uroczystości z 1 października na dwa tygodnie wcześniej.

Andrzej Duda podczas pierwszych lat pierwszej kadencji omijał powiat włodawski szerokim łukiem. Jednak od roku jest częstym gościem tej ziemi. Był m.in. we Włodawie, w Urszulinie, w Poleskim Parku Narodowym, a teraz będzie gościł w Wytycznie. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here