Pro Juvenes dla Macieja Cieciory

Maciej Cieciora ze statuetką „Pro Juvenes”

Maciej Cieciora, student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zdobył nagrodę „Pro Juvenes” przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. 22-latek otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Student zaangażowany społecznie”.

Maciej Cieciora, dziś student I roku II stopnia na kierunku International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa od początku nauki na UMCS angażuje się w działania na wielu płaszczyznach. Najpierw aktywnie udzielał się w Studenckim Kole Dziennikarskim. Później pełnił funkcję przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS, gdzie razem z koleżankami i kolegami działał na rzecz społeczności akademickiej.

W ostatnim roku prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacją wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, finał projektu „Młodzi na Rynku Pracy” czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej.

Od początku działalności w samorządzie studenckim Maciej Cieciora bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięci w akademikach. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia, współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickich. Ponadto współpracuje z jednostkami akademickimi takimi jak: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” oraz Centrum Promocji UMCS.

– Nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem – mówi tygodnikowi Maciej Cieciora. – To podsumowanie dotychczasowych działań i dla mnie takie nowe otwarcie. Cieszę się, że moja praca została zauważona i doceniona przez społeczność akademicką, ponieważ głos w wyborach mógł oddać każdy. Nagrody się nie spodziewałem, ponieważ do plebiscytu zgłosiła mnie moja przyjaciółka, co było dla mnie dużą tajemnicą do momentu, kiedy nie zadzwonił telefon z pytaniem o RODO – dodaje.

Plebiscyt, który wyłonił najbardziej zaangażowanych studentów i studentki oraz najlepsze inicjatywy i organizacje, wspierając środowisko studenckie, zorganizowany został przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej już po raz dziewiąty. Laureatów tegorocznej edycji „Pro Juvenes” w 11 kategoriach wybrano w głosowaniu internetowym. Dla Macieja Cieciory to nie pierwsze wyróżnienie. W 2017 r. został laureatem nagrody przyznanej przez Echo Dnia w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna w powiecie starachowickim.

Jakie plany na najbliższą przyszłość ma student UMCS? – Nadal zamierzam aktywnie działać na rzecz mojej Alma Mater, ale swoje działania będę koncentrować na studentach zagranicznych, ponieważ to oni zdominowali moją część życia. Razem studiujemy i chcę właśnie dla nich działać i im pomagać razem z dr Eweliną Panas – mówi M. Cieciora. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here