Proboszcz uwierzył w… policjantów

300 tys. zł w dwóch transzach przelał proboszcz jednej z podlubelskich parafii na konto wskazane przez fałszywych policjantów, na szczęście duchowny w porę oprzytomniał i zatrzymał transakcję.


– Z informacji, jakie przekazał policjantom duchowny wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta. Oszust oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków poprzez atak hakerski. Dlatego, by uniknąć utraty pieniędzy, polecił księdzu przelanie oszczędności na „rachunek policji” – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. – Duchowny uwierzył w historię oszusta i wykonał wszystkie polecenia. W dwóch przelewach przekazał blisko 300 tysięcy złotych. Na szczęście po chwili sprawa zaczęła mu się wydawać podejrzana. Dlatego od razu zadzwonił na Policję oraz do banku. Dzięki szybkim działaniom oba przelewy zostały zatrzymane – dodaje.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze! W ostatnim czasie duchowni w całym regionie coraz częściej stają się celem przestępców. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here