Projekt włodawskiej promenady najlepszy

Włodawski projekt budowy promenady znalazł się na pierwszym miejscu listy przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne, otrzymując 88 punktów. Do konkursu zgłoszono 28 projektów. Włodawa wyprzedziła tak znane miejscowości turystyczne jak Krasnobród i Zwierzyniec.

Nowoczesna promenada nad Włodawką połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad Jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta, a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”.
– Budowa promenady pozwoli na ożywienie tej części miasta. Jest to dobre miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców mimo licznych trudności spaceruje brzegiem Włodawki. Już niebawem będą mogli się cieszyć rekreacją w bardzo komfortowych warunkach – zapewnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Wartość inwestycji to 1 188 026,35 zł. Dofinansowanie wyniesie 83%, tj. 986 987,29 zł.
Dofinansowanie z tego programu uzyska także gmina Urszulin za projekt dotyczący poprawy dostępności, zakładający m.in. budowę ścieżek rowerowych i chodników. Wartość inwestycji to bez mała 2 mln zł, z czego dofinansowanie prawie 1,7 mln zł. (pk)