Promieniowanie ojcostwa

14 października w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Jego obchody rozpoczęły się w Lublinie już 7 października.


Dzień Papieski odbywa się w całym kraju już po raz osiemnasty. W tym roku towarzyszy mu hasło „Promieniowanie ojcostwa”. Jest to również temat konferencji, która odbędzie się 13 października na KUL-u. Do Lublina przyjedzie gość specjalny – Rafał Kot, wieloletni fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków narciarskich, komentator skoków, ojciec skoczka Macieja Kota. Spotkanie z nim odbędzie się na KUL-u w Centrum Transferu Wiedzy w sali 114 o godzinie 20.00.

Lubelskim obchodom towarzyszyć będą zbiórki na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i świadectwa ludzi młodych głoszone w parafiach. W sobotę, 13 października na cele dobroczynne zbierane będą ciasta, które będą sprzedawane przy lubelskich kościołach. Wypieki można przynosić do herbaciarni przy kościele akademickim KUL. W niedzielę, 14 października od godziny 12.00 na placu Litewskim odbędzie się rodzinny festyn z loterią fantową, grami i zabawami dla dzieci. Na 16 października zaplanowano mszę św. w kościele akademickim KUL o godzinie 19.00, po której uczestnicy zaśpiewają „Barkę” przed pomnikiem Jana Pawła II. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. (EM.K.)