Promieniowanie ojcostwa

14 października w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Jego obchody rozpoczęły się w Lublinie już 7 października.


Dzień Papieski odbywa się w całym kraju już po raz osiemnasty. W tym roku towarzyszy mu hasło „Promieniowanie ojcostwa”. Jest to również temat konferencji, która odbędzie się 13 października na KUL-u. Do Lublina przyjedzie gość specjalny – Rafał Kot, wieloletni fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków narciarskich, komentator skoków, ojciec skoczka Macieja Kota. Spotkanie z nim odbędzie się na KUL-u w Centrum Transferu Wiedzy w sali 114 o godzinie 20.00.

Lubelskim obchodom towarzyszyć będą zbiórki na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i świadectwa ludzi młodych głoszone w parafiach. W sobotę, 13 października na cele dobroczynne zbierane będą ciasta, które będą sprzedawane przy lubelskich kościołach. Wypieki można przynosić do herbaciarni przy kościele akademickim KUL. W niedzielę, 14 października od godziny 12.00 na placu Litewskim odbędzie się rodzinny festyn z loterią fantową, grami i zabawami dla dzieci. Na 16 października zaplanowano mszę św. w kościele akademickim KUL o godzinie 19.00, po której uczestnicy zaśpiewają „Barkę” przed pomnikiem Jana Pawła II. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here