Promocja czytelnictwa i zdrowego stylu

W sobotę (22 czerwca) już po raz XX odbył się biblioteczny rajd rowerowy czytelników i miłośników rowerów oraz sympatyków Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie. Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem „Sosnowica i jej tajemnice”, a zorganizowano je w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Miłośnicy jazdy na rowerze zebrali się przy Zespole Szkół w Urszulinie, gdzie otrzymali niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas przejazdu oraz chorągiewki z logo „Odjazdowego Bibliotekarza”. Zostali też wyposażeni w kamizelki odblaskowe, aby byli widoczni na drodze.

Następnie, uzbrojeni we wspaniały nastrój, rozpoczęli rekreacyjny przejazd do Sosnowicy zakończony tradycyjnym ogniskiem w Babsku. Rowerzyści słuchali wielu ciekawostek związanych z dziejami Sosnowicy i okolic, o których opowiadał Adam Panasiuk – autor wielu książek opisujących gminę Urszulin i jej mieszkańców.

– Rajd zabezpieczony został przez policję, dzięki wsparciu służby porządkowej i medycznej wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do celu pokonując 45 kilometrów. Podczas rajdu mieliśmy okazję promować naszą bibliotekę, czytelnictwo oraz rower jako zdrowy środek lokomocji – mówi Monika Kędzierska z GBP w Urszulinie. (b)