Prośba o wsparcie dla wnuczka

Babcia 8-letniego Michała Macegoniuka prosi o przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz jej wnuczka. Chłopiec od urodzenia jest ciężko chory.

Starsza pani z trudem wspięła się po schodach naszej redakcji. Niedawno przeszła operację, porusza się o kulach. Ale zniosłaby każdy ból, zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby pomóc swojemu ukochanemu wnuczkowi. Ze łzami w oczach wylicza listę chorób 8-letniego Michałka.

Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Cierpi na hemofilię, wodogłowie, padaczkę, ma wadę serca i niedowład prawej strony ciała. Choroba ogranicza chłopcu szczególnie sprawne poruszanie prawą ręką. Michał mieszka z rodzicami i starszym rodzeństwem w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie). Jego tato wychowywał się w Chełmie. Tutaj też mieszka babcia chłopca, która kolejny rok odwiedza naszą redakcję, aby prosić chełmian i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla jej wnuczka.

– Wpłaty z jednego procenta są bardzo ważne, bo przyczyniają się do tego, że mój wnuczek może korzystać z tak bardzo mu potrzebnej, ale kosztownej rehabilitacji – mówi babcia Michałka. – Utrzymanie chorego dziecka, to wielki wydatek. Wiedzą o tym, ci którzy tego doswiadczyli. Michałek jest bardzo dzielny i zdolny. Ma nauczanie indywidualne. Ostatnio, gdy zaczynały się ferie, bardzo się z tego cieszył. Ale dostał ataku padaczki. To były trzy ataki pod rząd, bardzo wyczerpujące. Trafił do szpitala. Mój kochany wnuczek… Sama pomagam, jak mogę. Za chwilę wracam do domu robić pierogi, które prześlę Michasiowi i jego rodzeństwu w paczce. Bardzo proszę o wsparcie dla mojego wnuczka. Dobro powraca.

Pani Daria, mama Michasia, przesyła do redakcji zdjęcie swojego syna. Chłopiec, mimo przeciwności losu, stara się być radosny i uśmiechnięty. Michasia można wesprzeć w prosty sposób, który nic nas nie kosztuje. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać numer KRS 0000 0379 04, a w rubryce cel szczegółowy: 20133 – Michał Macegoniuk. (mo)