Przebudują ulice

Do końca lipca miasto rozstrzygnie przetarg i ogłosi, kto i za ile przebuduje ulice w ramach budżetu obywatelskiego. Wielu chełmian czeka na to z niecierpliwością.

Czytelnicy „Nowego Tygodnia” nieustannie dopytują o to, kiedy realizowane będą inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto w końcu ogłosiło przetarg na przebudowę pięciu ulic. Po sprawdzeniu ofert okazało się, że cztery z nich mieszczą się w zaplanowanych kwotach.

Na przebudowę ul. Reymonta miasto planuje przeznaczyć 200 tys. zł. Przebudowa drogi przy Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 41a, 41b i 41c na odcinku za budynkiem poczty pochłonie maksymalnie 249 tys. zł.

Trzecia inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego to przebudowa za 180 tys. zł ul. Wirskiego na odcinku od ul. Karłowicza do skrzyżowania z drogą wjazdową na osiedle Słoneczne. Na przebudowę nawierzchni ul. Marii Curie-Skłodowskiej z tzw. sięgaczem o długości 250 metrów miasto wyda maksymalnie 250 tys. zł.

Jedynie w przypadku przebudowy 50 metrowego odcinka drogi dojazdowej na osiedle Słoneczne, od ul. 15 Sierpnia, oferta wykonawcy jest wyższą niż kwota zaplanowana na remont (50 tys. zł)

Wykonawcy będą mili 45 dni od podpisania umowy z miastem na remont dróg. (mo)