Przechwyt za 300 tysięcy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu papierosów z Ukrainy do Polski. Pogranicznicy z Włodawy przejęli dużą partię kontrabandy, ale przemytników ująć się nie udało.

We wtorek (10 marca) w godzinach wieczornych funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki we Włodawie ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy – mówi por. DG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie.

– Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 400 tys. sztuk zostały przemycone przez Bug i czekały na wywiezienie w głąb kraju. Prawdopodobnie osoby dokonujące przemytu papierosów na widok zbliżającego się patrolu Straży Granicznej zbiegły z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przemycone papierosy na terenie Placówki SG we Włodawie. Wartość towaru oszacowano wstępnie na blisko 300 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego funkcjonariusze SG ustalają obecnie sprawców udaremnionego przemytu – dodaje Sienicki. (b)