Przed końcem wakacji raczej nie zdążą

Sala sportowa, o której od lat marzyła społeczność I LO jest praktycznie gotowa. Ma wymiary 44 na 24 metry kwadratowe i powierzchnię 1754 m kw. Kubatura obiektu wynosi około 19 tys. m sześc. Na parterze i kondygnacji podziemnej powstało sześć szatni, dwa magazyny i siłownia. Do tego na piętrze znalazło się miejsce na pięć sal lekcyjnych. Hala jest połączona z budynkiem liceum łącznikiem

Prace budowlane na hali sportowej i boiskach przy I LO im. S. Staszica są zakończone i Ratusz ogłosił przetarg na zakup wyposażenia obiektów. Jego dostawy i montażu raczej nie uda się jednak sfinalizować do końca wakacji.


Budowa samej hali i modernizacja szkolnych boisk „zaliczyła” minimalny poślizg. Termin zakończenie prac przesunięto z 30 czerwca na koniec lipca br., ale wszystko jest już gotowe: boisko do piłki nożnej z syntetyczną trawą o pow. 1900 mkw i boisko wielofunkcyjne o powierzchni 600 m2 z poliuretanowej nawierzchni wraz z bieżnią i skocznią, a przede wszystkim hala sportowa wraz łącznikiem prowadzącym do szkoły. Skończona jest również budowa drogi dojazdowej, kanalizacji deszczowej, chodników, opasek i miejsc parkingowych.

– Nasza największa tegoroczna inwestycja z zakresu sportu, czyli budowa sali gimnastycznej przy I LO wraz z przebudową boisk jest już na etapie odbiorów. Po wakacjach udostępnimy młodzieży przestronne i nowoczesne zaplecze sportowe. Nowa infrastruktura poprawi warunki pracy i nauki oraz pozwoli na organizację turniejów w ramach sportu zawodowego – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Prawdopodobnie nie uda się jednak udostępnić młodzieży nowej hali od 1 września. Miasto właśnie rozstrzyga przetarg na zakup i dostawę wyposażenia obiektu. Na liście zakupów są m.in. drabinki, ławki, kosze na piłki, same piłki do gry, zestaw do unihokeja, kompleksowe wyposażenie siłowni, a także specjalna maszyna do mycia parkietu. Na ich dostawę wybrany wykonawca będzie miał dwa miesiące od podpisania umowy. Do końca wakacji raczej się więc nie wyrobi.

Budowa hali i modernizacja boisk wraz z wyposażeniem obiektów pochłonie ponad 13 mln zł, z czego 7 mln zł pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here