Przedsiębiorcy dostaną wsparcie

W ubiegłym tygodniu w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja, podczas której zostały podpisane porozumienia dotyczące uruchomienia dziesięciu „Powiatowych Biur Biznes Lubelskie”. Jedno z nich powstanie w powiecie włodawskim.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz starostowie i wicestarostowie z dziesięciu powiatów województwa lubelskiego (biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, świdnickiego i włodawskiego), które wezmą udział w projekcie.

– Powiatowe Biura Biznes Lubelskie mają głównie wzmacniać konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa oraz udzielać wsparcia w zakresie inwestycyjnym – tłumaczył Stawiarski. – Z dużą nadzieją patrzę na ten projekt, ponieważ zależy mi na rozwoju przedsiębiorczości i ścisłej współpracy lokalnych firm z instytucjami otoczenia biznesu przy pozyskiwaniu inwestorów czy eksporterów – dodał marszałek.

Powiat włodawski reprezentował na konferencji starosta Andrzej Romańczuk. – Na naszym terenie działa mnóstwo fantastycznych firm, których potencjał wciąż nie jest wykorzystany – mówi Romańczuk. – Dzięki temu, że w Starostwie Powiatowym powstanie komórka dedykowana dla przedsiębiorców, otrzymają oni wydatne specjalistyczne wsparcie polegające na pomocy w organizacji targów i szkoleń, czy na pomocy w wyjazdach na misje gospodarcze. Trzeba bowiem pamiętać, że razem z rozwojem lokalnej przedsiębiorczości, rozwija się cały powiat – dodaje starosta. (bm)