Przedsiębiorcy w ratuszu

(16 stycznia) W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie spotkali się przedsiębiorcy oraz osoby pragnące rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Główne tematy spotkania to mikropożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz pierwsza w historii ulga dla przedsiębiorców.

Specjalista Departamentu Instrumentów Finansowych Banku Gospodarstwa Krajowego Andrzej Hlawacik omówił zasady przyznawania tzw. mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz pożyczki na rozwój turystyki. Z kolei skarbnik Elżbieta Torbicz omówiła pierwszą w historii Włodawy ulgę dla przedsiębiorców.

Jak podkreśliła zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości, niewątpliwie będzie zachętą do realizowania nowych inwestycji w naszym mieście. Spowoduje zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, a miastu da wymierne korzyści w postaci utworzenia nowych miejsc pracy oraz poprawi atrakcyjność Włodawy jako dobrego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej. Spotkanie zakończył burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

– Organizacja w ratuszu różnego rodzaju spotkań i szkoleń dla przedsiębiorców to już tradycja – mówił Muszyński – Dotychczas przedsiębiorcy mogli korzystać z porad m.in. specjalistów firmy Google. Jednak zakres podejmowanych przez nas działań w zakresie rozwoju gospodarczego miasta jest znacznie większy. W 2017 roku powołano Włodawską Radę Biznesu jako organ doradczy przy burmistrzu Włodawy. Od ponad roku funkcjonuje również Włodawska Podstrefa Ekonomiczna.

Ponadto aktywnie uczestniczymy w różnego rodzaju targach i spotkaniach z potencjalnymi inwestorami. Włodawa jest też partnerem forum gospodarczego „Welconomy Forum in Toruń”. Konsekwencja w działaniu przyniosła już pierwsze rezultaty. Na podstawie umowy o współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej we Włodawie firma KH Kipper Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji zabudowy pojazdów ciężarowych uruchomiła linię technologiczną we Włodawie. (a)