Przejęli telefon, wyczyścili z konta 300 tys. zł

Policja poszukuje tego mężczyzny

300 tys. zł skradli z konta bankowego 32-letniej mieszkanki jednej z podlubelskich miejscowości oszuści, którzy wyrobili u operatora sieci komórkowej nową kartę SIM do jej telefonu i dzięki niej zatwierdzali przelewy.


Kobietę zdziwił sms od operatora sieci komórkowej z informacją o przyjęciu zlecenia wymiany karty SIM. W ślad za nim stara karta w jej telefonie została zdezaktywowana. 32-latka nie wiedziała co się dzieje, ale była na tyle czujna, że sprawdziła w banku stan swoich rachunków. Okazało się, że z dwóch kont bankowych przestępcy przelali 300 tys. zł. Po zgłoszeniu na policję, dzięki błyskawicznym działaniom śledczych, udało się odzyskać 200 tys. zł. Policjanci namierzyli bowiem 32-letnią warszawiankę, na której nazwisko założono nowe konto w jednym z banków i na które spływały pieniądze przelewane z kont ofiary.

100 tys. zł wypłacono w jednym z kantorów w Słupsku. Wizerunek sprawcy nagrały kamery monitoringu. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu danych osobowych lub informacje mogące ustalić miejsce przebywania mężczyzny proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu: 47 81 252 90.

– Przy okazji apelujemy o zachowanie  czujności. Pamiętajmy, nigdy nie przekazujmy osobom postronnym naszych danych wrażliwych, takich jak: seria i numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, nasz numer pesel i innych informacji, które mogłyby być wykorzystane w celu oszustwa – mówi st. sierżant Jagoda Stanicka. (l)