Przełącz się na ciepło z sieci

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. proponuje bezzwrotne dopłaty do wymiany ogrzewania i przyłączenia się do ciepła systemowego. Wartość dofinansowania może nawet przekroczyć 10 tys. zł.


Program Bezzwrotnych Dofinansowań LPEC S.A. jest skierowany do odbiorców końcowych, dokonujących zakupu paliw lub energii na własny użytek, czyli właścicieli budynków zarówno jedno- jak i wielorodzinnych, którzy planują wymianę dotychczasowego źródła ogrzewania i przyłączenie się do sieci ciepłowniczej. Dopłaty są niezależne od wszystkich pozostałych programów dofinansowań na wymianę urządzeń grzewczych, co oznacza że mogą z nich skorzystać właściciele nieruchomości, którzy planują aplikować o środki np. z Programu Ograniczania Niskiej Emisji lub z Programu Czyste Powietrze.

Dofinansowanie z LPEC S.A. dotyczy wszystkich starych źródeł ogrzewania, w tym kotłów na paliwo gazowe.

– W ostatnich miesiącach obserwujemy zwiększone zainteresowanie przyłączeniem do sieci ciepłowniczej – zarówno wśród lubelskich przedsiębiorców jak i budynków mieszkalnych, które wcześniej korzystały z innych sposobów ogrzewania. Proponujemy dodatkowe wsparcie takich inwestycji – podkreśla Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

Wartość dofinansowania obliczana jest indywidualnie: zgodnie ze wskaźnikami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 listopada 2021 r. w sprawie wartości referencyjnych oszczędności energii finalnej dla przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz w sprawie sposobu obliczania tych wartości i z Regulaminem Programu Bezzwrotnych Dofinansowań LPEC S.A. na rok 2022.

Poziom dofinansowania uzależniony jest m.in.: od rodzaju budynku (mieszkalny jednorodzinny, mieszkalny wielorodzinny), roku budowy, ogrzewanej powierzchni i może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych. Szczegółowe informacje na temat Programu dostępne są w LPEC pod nr tel. 81 4520 327 i na stronie internetowej: https://lpec.pl/obsluga-klienta/doplaty-do-wymiany-ogrzewania-na-cieplo-systemowe.

Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here