Przemytnicy zwiali, towar porzucili

Pogranicznicy po raz kolejny udaremnili przemyt sporego transportu papierosów z Ukrainy. Tym razem między Hniszowem a Świerżami wykryli kontrabandę wartą 240 tys. zł. Trwa ustalanie, kto był zamieszany w proceder.

W środę (15 kwietnia) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Woli Uhruskiej i Dorohuska prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej. – W ich trakcie, po informacji przekazanej przez służby graniczne Ukrainy, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie.

– Papierosy spakowane w pakiety i owinięte czarną folią w ilości 360 tys. sztuk zostały przemycone przy pomocy łodzi pontonowej przez rzekę i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli przemycone papierosy na terenie placówki SG w Dorohusku. Wartość towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 240 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego funkcjonariusze SG ustalają obecnie sprawców udaremnionego przemytu – dodaje Sienicki. (b)