Przy Krakowskim Przedmieściu 26 nocnych uciech nie przybędzie

Po kilkumiesięcznej przerwie na parterze kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 26 znów działa nocy klub, tym razem pod nazwą Pure Dream. Gentleman Club

Na początku listopada lubelski Ratusz umorzył postępowanie w sprawie zmiany sposobu użytkowania parteru, I piętra i II piętra frontowej części kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 26 z funkcji mieszkalno-usługowej na gastronomiczną i rozrywkową. Od 2020 roku zabiegało o to Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego Sp. z o.o., przeciwko czemu protestowali mieszkańcy, których stronę wzięło miasto.


Z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania parteru, I i II piętra frontowej części kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 26 z funkcji mieszkalno-usługowej z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną i rozrywkową wraz z wykonaniem schodów wewnętrznych pomiędzy I a II piętrem, wystąpiła jeszcze w grudniu 2020 roku spółka Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego.

Wiosną 2021 roku prezydent wydał decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy dla takiej inwestycji, uwzględniając sprzeciw okolicznych mieszkańców. Od tej decyzji PHW odwołało się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale nic nie wskórało. Okoliczni mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.

Krakowskie Przedmieście 26 przy lubelskim deptaku to adres, który od lat rozgrzewa zwłaszcza męską część mieszkańców i gości odwiedzających to miejsce. Od 2009 roku działał tu klub go-go Cocomo, budzący szereg protestów sąsiadów i mieszkańców Lublina. Po pięciu latach, we wrześniu 2014 r., szyld ogólnopolskiej sieci Cocomo wprawdzie zniknął z kamienicy, ale zastąpił go inny nocny lokal – Fascination. W maju tego roku do lokalu wkroczyła policja.

Czynności prowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP, były częścią ogólnopolskiej akcji, prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Krajowej, w związku z kolejnymi doniesieniami klientów takich przybytków, że przebywając w nich zostali za pomocą specjalnie spreparowanych trunków lub innych środków psychotropowych doprowadzeni do nieprzytomności i niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wizyta w takich klubach dla wielu klientów kończyła się rachunkiem od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Po tamtej akcji lokal przy Krakowskim Przedmieściu 26 był zamknięty. Ostatnio znów jest otwarty, ale pod nowym szyldem Pure Dream. Gentleman Club. ZM