Przy „Pekinie” w końcu równo

Nowy chodnik przy „Pekinie”

Mieszkańcy jednego z najbardziej charakterystycznych bloków wzniesionych w Lublinie w okresie PRL-u od lat narzekali na zły stan prowadzącego do ich budynku chodnika. Na szczęście o starych, popękanych i połamanych płytkach mogą już zapomnieć.

Dzięki wielomiesięcznym staraniom rady dzielnicy oraz miejskich radnych na czele z Moniką Kwiatkowską (klub radnych prezydenta Żuka) w końcu udało się odnowić zniszczony trotuar. Za realizację inwestycji odpowiadał Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, który administruje tym terenem.

– Prace swym zakresem obejmowały wymianę nawierzchni z płytek chodnikowych na kostkę brukową z nowymi drenażami, krawężnikami, regulacją a także wymianę balustrady przy schodach, uzupełnienie trawników oraz wymianę podbudowy pod nową nawierzchnię. Łączny koszt wykonanych prac remontowych to kwota ok. 107 tys. zł, w tym ponad 47 tys. zł to środki własne ZNK. Pozostała kwota 60 tys. zł pochodziła z dotacji przedmiotowej Miasta Lublin udzielonej na remonty – informuje Łukasz Bilik, rzecznik prasowy ZNK.

Część mieszkańców nieco marudzi jednak, że zamiast bardziej estetycznych, dużych płyt chodnikowych, zastosowano tradycyjną kostkę brukową.

Urzędnicy przekonują jednak, że taka nawierzchnia jest lepszym rozwiązaniem.

– Nawierzchnia z kostki brukowej nawiązuje do już istniejącej w tym rejonie i w naszej ocenie jest wygodniejsza w codziennym użytkowaniu zwłaszcza w okresie zimowym, choć nie bez znaczenia pozostają również względy ekonomiczne, a więc koszt materiału i wykonania – dodaje Łukasz Bilik. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here