Przyjechali na koncert, pocałowali klamkę

Kilkadziesiąt osób pojawiło się w ubiegły piątek wieczorem przed halą Globus w Lublinie, by wziąć udział w koncercie zespołu Dire Straits Experience, wykonującego utwory legendarnej grupy rockowej Dire Straits. Wielkie było ich zdziwienie i oburzenie, kiedy, od równie zaskoczonej, obsługi obiektu dowiedzieli się, że żadnego występu nie będzie, co więcej, nic nie wiedzą, że taki był planowany.


Sprawę na gorąco, sprzed hali Globus, relacjonowała nam przez telefon jedna z lublinianek, która wraz z mężem wybrała się na koncert. – Stoi tu kilkadziesiąt zaskoczonych i wkurzonych osób. Niektórzy przyjechali spoza Lublina, nawet z Warszawy i wszyscy jesteśmy niezmiernie, delikatnie mówiąc, zdenerwowani. Od pana z ochrony dowiedzieliśmy się, że żadnego koncertu nie ma i nawet nie słyszał, że był taki planowany – mówiła rozgoryczona fanka.

– Ten koncert pierwotnie miał się odbyć na Globusie 12 marca 2020 roku. My już wtedy kupiliśmy bilety, a nie były tanie, bo po 250 zł za sztukę. W ostatniej chwili występ został jednak odwołany, bo przyszła pandemia. Kiedy chcieliśmy odzyskać pieniądze za bilety powiedziano nam, że koncert odbędzie tylko, że w innym terminie, więc postanowiliśmy poczekać. Kolejny termin, we wrześniu 2021 roku, też został odwołany, ale tym razem w końcu miał dojść do skutku.

Jak twierdzi lublinianka jeszcze kilka dni temu sprawdzała w interencie, czy nic się nie zmieniło, ale nie było żadnych informacji. O koncercie informował również wiszący przy placu Bychawskim bilbord. W piątek, na pewniaka, wybrali się więc z mężem na koncert. –- Mało powiedzieć, że jesteśmy rozczarowani. Nawet nie wiemy, czy choć dostaniemy zwrot pieniędzy za bilety, bo na kolejny termin, jeśli taki będzie, już nie zamierzmy czekać. Nie wybierzemy się też na żadną inną imprezę organizowaną przez tę agencję – zapowiada kobieta.

Organizatorem lubelskiego koncertu Dire Straits Experience jest firma Moravia Top Concerts z Warszawy. Na jej stronie internetowej nie ma żadnej wzmianki o odwołaniu koncertu. Informacja taka pojawiła się kilka dni temu na profilu firmy na Facebooku z adnotacją, że występ odbędzie się w innym terminie, a bilety zachowują ważność. – To niepoważne, my na pewno nie skorzystamy i będziemy domagać się zwrotu pieniędzy – zapowiada nasza rozmówczyni. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here