Przyniósł niewybuch do domu

Wielką niefrasobliwością wykazał się rolnik z gminy Stary Brus. Mężczyzna podczas prac polowych znlazł stary pocisk moździerzowy. Zamiast wezwać służby, zaniósł śmiertelnie niebezpieczny artefakt do domu i dopiero potem zadzwonił na policję.

W środę (23 września) przed godziną 15 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że w Kołaczach (gm. Stary Brus) został znaleziony niewybuch. – Policjanci pojechali na miejsce i ustalili, że mężczyzna podczas prac polowych znalazł stary pocisk moździerzowy – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Następnie wziął go w ręce i zaniósł na swoją posesję.

Policjanci przeprowadzili na miejscu rozmowę z mężczyzną na temat jego zachowania i konieczności stosowania się do zasad bezpieczeństwa w przypadku znalezienia takich przedmiotów, a także zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów. Ponawiam apel, by absolutnie nie dotykać ani tym bardziej nie przenosić takich niebezpiecznych przedmiotów.

Tego rodzaju znaleziska nawet pomimo upływu lat są nadal bardzo niebezpieczne. Ich rozbrajanie, przenoszenie, a nawet dotykanie stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. W przypadku odnalezienia przedmiotów przypominających pociski lub inne niewybuchy, należy powiadomić służby – dodaje Tadyniewicz.(bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here