Przystanek Majdanek zakończy węzłowy projekt

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie rozstrzygnął przetarg na budowę nowego parkingu przy ul. Grenadierów w rejonie dawnej pętli trolejbusowej „Majdanek” znajdującej się za jednostką wojskową przy ul. Droga Męczenników Majdanka. To ostatni element realizowanego od trzech lat wartego ponad 83 mln zł unijnego projektu pn. „Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF”.

Na inwestycję na Majdanku miasto zamierzało przeznaczyć nieco ponad 2,12 mln zł. Tymczasem najtańsza, zwycięska oferta złożona przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina opiewa na nieco ponad 1,93 mln zł. KPRD będzie mieć na realizację zadania 6 miesięcy, licząc od daty podpisania umowy. Przewiduje ono powstanie placu z kostki brukowej, na którym wyznaczone zostaną łącznie 44 miejsca parkingowe. W rejonie inwestycji powstaną także nowe chodniki, przejścia dla pieszych i monitoring, a dodatkowo przebudowany zostanie przyległy odcinek jezdni ul. Grenadierów. Całość dopełni nowe oświetlenie w postaci 11 latarni wyposażonych w energooszczędne oprawy oświetleniowe typu LED.

Będzie to ostatnia część realizowanego przez Lublin dużego projektu unijnego pod nazwą „Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF”. W jego ramach powstało wcześniej 7 węzłów przesiadkowych w rejonie ulic: Żeglarskiej, Franczaka „Lalka”, al. Kraśnickiej, Granitowej, Zbożowej, Osmolickiej oraz Abramowickiej. Całkowita wartość projektu to ponad 83 mln zł, z czego ponad 81% stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here