Pułapka na chodniku

Na chodniku przy ul. Kosmowskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kiepury na pieszych czyha pułapka - głęboki odpływ dla deszczówki w poprzek przecinający przejście

Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na niebezpieczną pułapkę na chodniku przy ul. Kosmowskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kiepury – trotuar w poprzek przecina głęboki odpływ dla deszczówki.


– Mam małe dziecko, które jadąc tędy po raz pierwszy na rowerze przewróciło się i mocno potłukło, ale to poważna przeszkoda także dla osób niepełnosprawnych. Takie odpływy w chodnikach się spotyka, ale ten jest wyjątkowo głęboki i coś należy z nim zrobić – mówi pan Piotr.

Nasz Czytelnik widziałby w tym miejscu płytki rowek ułożony z kostki brukowej w miejsce obecnych głębokich prefabrykatów. O sprawie poinformowaliśmy urzędników odpowiedzialnych za stan dróg w mieście, którzy po wizji lokalnej w terenie przyznali, że miejsce to wymaga interwencji.

– W celu poprawy bezpieczeństwa korzystania z chodnika, istniejący ciek zostanie rozebrany, a w jego miejscu zostanie wykonany nowy. Prace zostaną zrealizowane w okresie wiosennym – obiecuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Trzymamy urzędników za słowo i obiecujemy trzymać rękę na przysłowiowym pulsie.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here