PWSZ Chełm na Świdnik Air Festival

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była współorganizatorem pokazów lotniczych Świdnik Air Festival (9-10 czerwca). Fachowcy z chełmskiej uczelni służyli wsparciem technicznym i zabezpieczali ruch lotniczy na płycie lotniska.

Są doświadczeni w organizacji dużych imprez lotniczych (pikniki „Lotnicze Depułtycze”) i w Świdniku też świetnie wywiązali się ze swoich ról. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie, mówi, że misją uczelni oprócz kształcenia, jest także promocja wydarzeń, odwołujących się do lotniczych tradycji województwa lubelskiego. Podczas Air Festival w Świdniku publiczność miała okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt lotniczy, w tym maszyny, służące do kształcenia chełmskich studentów PWSZ. Stoisko zaprezentowane przez chełmską uczelnię cieszyło się wielką popularnością.

Instruktorzy PWSZ w Chełmie wykonali też pokazowy lot śmigłowcem Robinson 44. W imprezie uczestniczyli najlepsi piloci akrobacyjni i formacje, m.in. Łukasz Czepiela, Artur Kielak, Maria Muś, Marek Choim, Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, zespoły 3AT3 i Cellfast Flying Team. Organizatorem Świdnik Air Festival był Urząd Miasta Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Podczas oficjalnego otwarcia imprezy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, dziękował pracownikom chełmskiej PWSZ za pomoc w organizacji imprezy. (mp, opr. mo, fot. PWSZ Chełm)