Radosła­­w Bańka królem sezonu!

Niestety, koronawirus zmusił organizatorów do przerwania piątej edycji akcji Rekordzista Basenu. Na szczęście stało się to na kilka dni przed planowanym zakończeniem, więc wynik można uznać za miarodajny, a pokonane dystanse za zdecydowanie warte uznania. Zwycięzcą tegorocznej edycji akcji włodawskiego MOSiR-u został Radosław Bańka, który od 3 lutego do 11 marca przepłynął 212 km. Brawo!

Po trzyletniej absolutnej dominacji weterana pływalni Edwarda Łągwy, w ub.r. przyszedł czas na zmianę. Dotychczasowego „terminatora” pokonał wtedy „młody bóg” Tomasz Pawlik. E. Łągwa zachował jednak twarz, zajmując wówczas drugie miejsce i walcząc do końca, jak na profesjonalistę przystało.

Podobnie było w tym roku – „basenowa torpeda” E. Łągwa nie dawał się do końca i zajął trzecie miejsce, przepływając 167,7 km. Podobno tylko ponadtygodniowa przymusowa absencja pozbawiła go złota.

Drugie miejsce w tym roku wywalczyła Paulina Jarząbek, która ma na koncie 200 km.

Akcja miała na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej i popularyzowanie pływania. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 20 uczestników, którzy łącznie przepłynęli ponad 1800 km.

Wśród czołowych uczestników wywiązała się ostra rywalizacja w trakcie sportowych zmagań. Obserwując konkurentów, potrafili oni przepłynąć nawet 10 km dziennie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczestników, ale również wśród lokalnej społeczności, która dopingowała wszystkich zawodników.

Czterech uczestników pokonało dystans ponad 150 km, zdobywając tytuł Złotego Superpływaka. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here