Radosny Orszak Św. Mikołaja

Już po raz ósmy w historii Lublina w niedzielę ulicami miasta przeszedł Orszak Świętego Mikołaja. Było barwnie i radośnie.


– Jako parafia pw. św. Mikołaja chcemy pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na potrzebujących, skrzywdzonych przez los, a także wyprostować skrzywiony przez współczesne media i wszechobecną komercję wizerunek św. Mikołaja – zachęcali organizatorzy do udziału w korowodzie. Uczestnicy nie zawiedli. Dzieci wraz z rodzicami w barwnym orszaku ruszyli z rynku Starego Miasta ulicami: Królewską, Lubartowską, Czwartek i Szkolną do kościoła św. Mikołaja.

Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentów od Św. Mikołaja. Każdy z uczestników korowodu otrzymał upominek. W mikołajowym worku znalazły się także prezenty dla dzieci z Domów Dziecka z ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. Słowikowskiego, a także małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz dzieci niepełnosprawnych i niewidomych ze Specjalistycznego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Hirszfelda. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here