Rajd dla Niepodległej

Już po raz 20. Automobilklub Chełmski uczcił rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w typowy dla siebie sposób, organizując turystyczny rajd samochodOWY. W tegorocznej imprezie wzięło udział 25 ekip, w jednej było niespełna roczne dziecko.

Na początek uczestnicy musieli zmierzyć się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz atrakcji turystycznych Polski. Potem były dwie próby sprawnościowe na terenie miasta, po których załogi ruszyły w trasę (tradycyjnie już otrzymali biało-czerwone kotyliony i flagi do samochodu).

Ta przebiegała w tym roku m.in. przez miejscowości Stańków, Hniszów, Świerże, Dorohusk i Husynne. Dla utrudnienia w czasie drogi uczestnicy rajdu musieli wykonać określone zadania (m.in. odnaleźć obiekty pokazane na zdjęciach). Zabawę zwieńczył test turystyczny z wiadomości na temat przebytej trasy, w którym załogi mogły popisać się fotograficzną pamięcią i znajomością regionu.

I miejsce zajęły Adrianna Chodkowska i Wioletta Jaworska z Klubu Motorowego Pionier z Lublina. II miejsce – Michał Kawka i Justyna Kawka z Automobilklubu Chełmskiego, a III – debiutanci Dominik Gil i Gabriel Gil. Tuż za podium zameldowali się kolejni debiutanci – Michał Tałajko i Angelika Rudo; a po nich ex aequo Karolina Anisiewicz i Renata Bałabas oraz Sebastian Szmit i Norbert Zabroń. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali ręcznie malowane deski, przedstawiające obiekty umieszczone na trasie rajdu. Wszyscy zaś otrzymali upominki od organizatorów. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here