Rajd dla Niepodległej

Już po raz 20. Automobilklub Chełmski uczcił rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w typowy dla siebie sposób, organizując turystyczny rajd samochodOWY. W tegorocznej imprezie wzięło udział 25 ekip, w jednej było niespełna roczne dziecko.

Na początek uczestnicy musieli zmierzyć się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz atrakcji turystycznych Polski. Potem były dwie próby sprawnościowe na terenie miasta, po których załogi ruszyły w trasę (tradycyjnie już otrzymali biało-czerwone kotyliony i flagi do samochodu).

Ta przebiegała w tym roku m.in. przez miejscowości Stańków, Hniszów, Świerże, Dorohusk i Husynne. Dla utrudnienia w czasie drogi uczestnicy rajdu musieli wykonać określone zadania (m.in. odnaleźć obiekty pokazane na zdjęciach). Zabawę zwieńczył test turystyczny z wiadomości na temat przebytej trasy, w którym załogi mogły popisać się fotograficzną pamięcią i znajomością regionu.

I miejsce zajęły Adrianna Chodkowska i Wioletta Jaworska z Klubu Motorowego Pionier z Lublina. II miejsce – Michał Kawka i Justyna Kawka z Automobilklubu Chełmskiego, a III – debiutanci Dominik Gil i Gabriel Gil. Tuż za podium zameldowali się kolejni debiutanci – Michał Tałajko i Angelika Rudo; a po nich ex aequo Karolina Anisiewicz i Renata Bałabas oraz Sebastian Szmit i Norbert Zabroń. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali ręcznie malowane deski, przedstawiające obiekty umieszczone na trasie rajdu. Wszyscy zaś otrzymali upominki od organizatorów. (opr. pc)