Rap burmistrza podbija sieć

O tym, że burmistrz Włodawy lubi śpiewać i pokazywać się na scenach, wiedzieli wszyscy. Ale nikt nie spodziewał się, że przyjdzie taki dzień, gdy Muszyński założy bluzę z kapturem i zacznie rapować. A jednak.

W sobotnie popołudnie światło dzienne, a właściwie kanał YouTube ujrzało rapowe nagranie Wiesława Muszyńskiego. Burmistrz wziął udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest wspomaganie szpitali w czasach pandemii. Ta akcja nazywa się #hot16challenge i uczestniczył w niej m.in. prezydent Andrzej Duda. – Nominację dostałem od włodawskiej raperki mieszkającej w Poznaniu, czyli Siory – mówi Muszyński. – Oczywiście podjąłem rękawicę, choć rap nie jest gatunkiem, z którym miałem wiele wspólnego. Ale tu nie liczy się warsztat, a szczytny cel, więc nie mogłem przejść obok tego obojętnie.

Autorem tekstu jestem ja, zaś podkład muzyczny „ogarnęli” pracownicy Włodawskiego Domu Kultury. I właśnie tę załogę, na czele z dyrektorem Łukaszem Zdolskim nominuję do #hot16challenge. Oprócz nich do udziału w akcji zapraszam Chór Ziemi Włodawskiej „Voldaviensis”, zespół wokalny Canto pani Iwony Szwaj oraz całą klasę I aco z „Modrzaka” wraz z jej wychowawczynią, panią Małgosią Oleniak – wylicza Muszyński. Jak burmistrzowi wyszedł ten „wykon”, możecie sprawdzić sami w Internecie, gdzie robi furorę. A o czym rapuje burmistrz? Głównie o Włodawie, choć w tekście pojawiają się też wątki osobiste, a nawet historyczne. (bm)