Ratował przed zderzeniem

Chcąc uniknąć zderzenia z szaleńcem za kółkiem, który gnał na oślep i wyprzedzał na łuku jezdni, kierowca pasażerskiego busa zjechał z drogi. Auto, w którym było troje mieszkańców powiatu, uderzyło w przepust.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem pasażerskiego busa doszło w poniedziałek po południu, 30 września, w miejscowości Zawadówka na terenie gminy Rejowiec.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Audi, 27-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, wykonywał manewr wyprzedzania na łuku jezdni. W tym czasie z naprzeciwka nadjechał samochód marki Mercedes, który przewoził troje pasażerów. Kierujący tym pojazdem, 43-letni mieszkaniec gminy Ruda-Huta, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał z drogi i uderzył w przepust – relacjonuje przebieg wydarzeń podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Na szczęście ani kierowca, ani pasażerowie busa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. – Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie – mówi rzecznik chełmskiej komendy i apeluje o rozwagę na drodze: – Pamiętajmy, że nieprawidłowe wyprzedzanie jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here