Ratusz takiej zmianie mówi: Nie!

Miasto nie zgadza się, by na I i II piętrze kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 26 prowadzona była działalność gastronomiczna i rozrywkowa

Lubelski ratusz nie chce przy Krakowskim Przedmieściu 26 gastronomii i rozrywki. Inwestor, który dwie kondygnacje kamienicy chciał przeznaczyć na taką działalność otrzyma decyzję odmowną.


Z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania parteru, I i II piętra frontowej części kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 26 z funkcji mieszkalno-usługowej z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną i rozrywkową wraz z wykonaniem schodów wewnętrznych pomiędzy I a II piętrem, wystąpiła w grudniu ubiegłego roku spółka Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego. Z końcem marca br. Ratusz zakończył postępowanie w tej sprawie.

– Po przeanalizowaniu zgromadzonych w aktach sprawy materiałów i dowodów przygotowany został projekt decyzji odmawiającej ustalenia warunków zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Aktualnie sprawa jest na etapie poinformowania stron o możliwości zapoznania się aktami sprawy oraz o możliwości wniesienia uwag w terminie 7 dni. Po tym terminie zostanie wydana decyzja odmowna. Od tej decyzji wszystkim stronom przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta.

Dlaczego Ratusz wydał decyzję odmowną?

Krakowskie Przedmieście 26 przy lubelskim deptaku to adres, który przez wiele lat rozgrzewał zwłaszcza męską część mieszkańców i gości odwiedzających to miejsce. Wszystko przez kontrowersyjny klub go-go Cocomo, który został otwarty w 2009 roku, budzący szereg protestów sąsiadów i mieszkańców Lublina. Po pięciu latach, we wrześniu 2014 r. szyld ogólnopolskiej sieci Cocomo wprawdzie zniknął z kamienicy, ale zastąpił go inny nocny lokal – Fascination. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here