Razem dają radość

Sala konferencyjna Urzędu Miejskiego we Włodawie po raz kolejny zamieniła się w magazyn ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Aktywny udział w akcji wzięli również pracownicy włodawskiego ratusza.

W piątek, 7 grudnia sala włodawskiego ratusza ponownie zamieniła się w magazyn akcji „Szlachetna Paczka”. Od wczesnych godzin porannych przybywały transporty darów. Paczkę dla jednej z rodzin objętych pomocą przygotowali również pracownicy Urzędu Miejskiego we Włodawie. Delegacja z burmistrzem Wiesławem Muszyńskim na czele przekazała ją wolontariuszom.

– Bardzo dziękuję pracownikom urzędu za udział w tej szlachetnej akcji. Cieszę się, że razem mogliśmy pomóc potrzebującym. Jestem przekonany, że dzięki „Szlachetnej Paczce” nadchodzące święta będą szczególnie radosne dla obdarowanych rodzin – mówi W. Muszyński.

„Szlachetna Paczka” jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie.

Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. W ramach tegorocznego finału akcji pomoc otrzyma ponad 16 600 rodzin z całej Polski. (-)