Rekord w Fundacji

W tym roku darczyńcy przekazali Fundacji „Młode Talenty” ponad 70 tys. zł w ramach jednego procenta podatku. Ta rekordowa w historii Fundacji kwota w całości zostanie przekazana niepełnosprawnym podopiecznym. Ich liczba z roku na rok rośnie.

Fundacja „Młode Talenty” powstała w 2008 r., z inicjatywy Grzegorza Raniewicza, chełmskiego przedsiębiorcy, posła na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. Jej celem było wspieranie uzdolnionej młodzieży, ale z czasem działalność rozszerzono. Fundacja udostępniła konto rodzicom ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci, aby wesprzeć ich w zbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację pociech. Z biegiem lat podopiecznych przybywało.

Obecnie jest ich siedemnaścioro. Jednym z podstawowych form wsparcia są dla nich pieniądze przekazywane w ramach 1 procenta podatku. Z tego tytułu za pośrednictwem Fundacji „Młode Talenty” udało się zgromadzić w 2019 r. ponad 70 tys. zł. To rekordowa kwota przekazana w ramach „jednego procenta podatku” w historii Fundacji. Pieniądze te są na wagę złota. Pomagają sfinansować kosztowne leczenie, rehabilitację oraz podstawowe artykuły potrzebne do nauki, rozwoju i integracji niepełnosprawnych dzieci. Od początku działalności fundacja przekazała już dla dzieci i młodzieży ponad 500 tys. zł

– Naszym podopiecznym przekazujemy sto procent środków wpłaconych przez darczyńców – mówi Grzegorz Raniewicz. – Wysokość tych kwot zależy w znacznej mierze od aktywności rodziców poszukujących wsparcia dla swoich dzieci. Kwota przekazywana przez darczyńców w ramach jednego procenta podatku za pośrednictwem naszej Fundacji co roku zwiększa się. Obecnie przygotowujemy się do przyszłorocznej akcji. Już teraz zachęcamy wszystkich do oddawania jednego procenta podatku oraz darowizn. Jesteśmy też otwarci na objęcie opieką nowych podopiecznych.

G. Raniewicz informuje o wydarzeniu bardzo ważnym z punktu widzenia rodziców niepełnosprawnych dzieci. Mowa o XV Forum Integracyjnym, zaplanowanym 29 listopada br. we Wrocławiu. Podczas konferencji przedstawione będą cenne informacje o pomocach technicznych dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, niewidomych lub niesłyszących, a także o finansowaniu tych pomocy.

– Na tym spotkaniu prezentowane będą nowości techniczne, programy informatyczne wspomagające rozwój i edukację dzieci niepełnosprawnych, dlatego warto w nim uczestniczyć – mówi G. Raniewicz.

Zainteresowani działalnością Fundacji „Młode Talenty” mogą kontaktować się z jej przedstawicielami za pośrednictwem Facebooka – @MlodeTalentyFundacja. Siedziba Fundacji znajduje się przy ul. Lwowskiej 12 w Chełmie. Każdy może wspomóc działania Fundacji oddając swój jeden procent podatku, wystarczy w rocznym PIT podać numer KRS 0000308484. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here