Rekordowy łup Sokoła

20 medali, w tym dziewięć złotych, zdobyli reprezentanci lubelskiego Sokoła podczas rozegranych w Ropczycach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek Regionu C w sumo. To najlepszy w historii występów na tym poziomie rywalizacji wynik podopiecznych trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców.


Reprezentanci Sokoła zwyciężali w 9 kategoriach wagowych na 17 rozegranych! W punktacji klubowej łącznie młodzicy i młodziczki z Lublina zgromadzili 67 punktów. Kolejne w tej klasyfikacji kluby – Agros Zamość i Guliwer Kielce – uzyskały po 17 pkt.

– Wyniki, jakie osiągnęliśmy w Ropczycach, to dobry prognostyk, przed Mistrzostwami Polski Młodzików i Młodziczek w sumo, które zostaną rozegrane 2 czerwca w Lublinie. Już dziś zapraszam serdecznie na zawody do hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4, gdzie nasi zawodnicy będą walczyć nie tylko o medale, ale również o kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików, które odbędą się we wrześniu na Węgrzech – mówi Krzysztof Boryc, trener lubelskiego Sokoła. BAS

Medalowe osiągnięcia reprezentantów Sokoła Lublin

złoto
Natalia Orzyp (35 kg), Aleksandra Kozłowska (45 kg), Aleksandra Zduńczuk (50 kg), Karolina Zezula (55 kg), Małgorzata Grzywaczewska (+65 kg), Roni Wójcik (40 kg), Kacper Berejowski (45 kg), Mansur Bikaev (50 kg), Konrad Mrozowicz (65 kg)
srebro
Oliwia Maziarz (40 kg), Katerina Poselska (45 kg),Julia Ostrowska (50 kg),Karol Ostrowski (40 kg), Kacper Sawa (45 kg), Adrian Gustowski (50 kg)
brąz
Nikola Siwiec i Wiktoria Wójcik (45 kg), Karolina Rudzińska (65 kg), Sebastian Michalak (40 kg), Krystian Michna (55 kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here