Rekordowy relaks

Kompleks wodny Aqua Lublin odnotował rekordową frekwencję – tylko podczas dwóch miesięcy wakacji w tutejszych basenach i saunach relaksowało się ponad 80 tys. lublinian!
– Aqua Lublin odwiedziło w lipcu blisko 42 tys. osób, a w sierpniu ok. 37 tys. Do tego dochodzi ponad 2 tysiące osób korzystających z saun – wylicza Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR Bystrzyca. Dla porównania miesiąc po otwarciu kompleksu odnotowano niecałe 36 tysięcy wejść, mimo atrakcyjnych zniżek w całym cenniku (50 procent).
Popularność Aqua Lublin wpłynęła na późniejsze niż planowano zamknięcie części rekreacyjnej. Nastąpiło to 1 września. Tego dnia, w związku z pracami konserwacyjnymi, zamknięto Strefę A (kula i zjeżdżalnie), ale baseny zewnętrzne pozostają otwarte. – Pozostała część „rekreacji” zostanie wyłączona w drugiej połowie września – dodaje Bednarczyk. Wchodzący na baseny do końca września skorzystają, w związku z konserwacją z obniżki cen o połowę. Od minionego wtorku można korzystać tu z pływalni olimpijskiej, od tygodnia z basenów w Centrum „Łabędzia”.
Mniej ludzi wybierało w te wakacje wypoczynek na Słonecznym Wrotkowie. Otwarty 11 czerwca zespół basenów i zjeżdżalni przy Zalewie Zemborzyckim odwiedziło ponad 47 tys. razy. Rekord dnia wyniósł niespełna trzy tysiące, ale ostatni ciepły weekend zachęcił do odwiedzenia ośrodka ponad pięć tysięcy mieszkańców. W związku ze sprzyjającą aurą MOSiR nie wyklucza, że kąpielisko będzie otwarte do niedzieli.
Mniejsza frekwencja na Słonecznym Wrotkowie to skutek okresowego zamknięcia z powodów atmosferycznych (na 16 dni) i wykrycia w wodzie sinic. BCH