Remont baszty pod znakiem zapytania

Tylko jedna firma jest gotowa podjąć się rewitalizacji baszty w wyznaczonym przez miasto terminie, ale nie za takie pieniądze, jakie przeznaczyli na ten cel urzędnicy

Jedyna oferta jak wpłynęła w przetargu na remont zabytkowej Baszty Gotyckiej przy ul. Jezuickiej jest droższa o blisko 150 tys. niż planowało miasto.


Remont zabytkowej baszty to jedno z działań zapisanych w projekcie „Nowe życie starego miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie” finansowanego ze środków unijnych w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina. Przetarg na jego wykonawcę miasto ogłosiło pod koniec maja wskazując, że do jego zadań należeć będzie m.in. remont więźby dachowej oraz pokrycia z dachówki, wzmocnienie struktury murów, wykonanie i montaż bramy zamykającej wnętrze baszty, wykonanie nowej posadzki ceglanej, remont fragmentu muru obronnego przyległego do baszty, a także wykonanie jej iluminacji baszty.

Wykonawca będzie również musiał przeprowadzić odsolenie, wzmocnienie struktury cegieł i oczyszczenie murów, uzupełnić ubytki cegieł i spoin. Te wszystkie prace miały być zrealizowane do końca października tego roku. Jest jednak problem. Na przetarg wpłynęła tylko jednak oferta lubelskiej firmy Lubren z ceną 858 tys. zł. Tymczasem miasto na ten cel zapisało w projekcie niecałe 720 tys. Czy w związku z tym postępowanie zostanie unieważnione? Urzędnicy jeszcze nie wiedzą. – Trwa analiza złożonej oferty. Tym samym postępowanie jest nadal w toku – poinformowała nas w ubiegły czwartek Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here