Remont na spółkę z powiatem

Ruszyły prace budowlane związane z przebudową drogi powiatowej nr 1718 L w Wereszczynie, którą realizuje powiat włodawski przy pomocy gminy Urszulin. Wkład obu samorządów wyniósł połowę kosztów inwestycji czyli po 420 tys. Resztę powiat uzyskał z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi o długości 2740 m polega na poprawie konstrukcji drogi, wykonaniu nawierzchni asfaltowej i częściowej rozbudowie chodników. Dzięki tym rozwiązaniom wszyscy będziemy mogli bezpieczniej przemieszczać się po terenie gminy, w drodze np. do ścieżek dydaktycznych w Poleskim Parku Narodowym.

– Każdy metr nowej czy remontowanej drogi jest dla nas bardzo ważny – mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin. – Udzielenie ponad 420 tys. zł dofinansowania z budżetu gminy to duży wysiłek finansowy, zwłaszcza przy tak ograniczonym budżecie i wysokich kosztach remontów dróg. Jednak nie mieliśmy wątpliwości, że należy podjąć takie wyzwanie. Każda nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą poprawia komunikację i wpływa na zwiększenie komfortu podróżowania i bezpieczeństwo ruchu.

W podobnym tonie, choć z szerszej perspektywy, wypowiada się Adam Panasiuk, członek Zarządu Powiatu we Włodawie – W ubiegłym roku przebudowano 7 km dróg i wybudowano ponad 2 km ścieżki rowerowej. W tym roku inwestycji jest znacznie więcej. Ukończone zostały już inwestycje drogowe w Grabniaku, Zaświatyczach i Korolówce – to łącznie 6,5 km. Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną drogi w Holeszowie i Wereszczynie o łącznej długości 7 km. W przyszłym roku na przebudowę czeka droga w Stulnie i ul. Długa we Włodawie.

Remont potrwa do końca br. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here