Reprezentantki Sokoła zasłużyły na duże brawa

Nasze medalistki Pucharu Polski (od lewej) Oktawia Skraińska i Ewelina Bieńkowska z trenerem Krzysztofem Borycem.

Dwa medale, złoty i srebrny, wywalczyły w sobotę w rozgrywanych w Raciborzu zawodach zapaśniczego Pucharu Polski reprezentantki Sokoła, zawodniczki Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 72 kg stanęła Ewelina Bieńkowska, a druga w kategorii do 65 kg była Oktawia Skarińska, która nieznacznie przegrała finał z Agatą Tatarą (Pogoń Prudnik). – Obu naszym zadodniczkom należą się duże brawa. Oktawia, która w drodze do finału pokonała m.in. Karolinę Konarską z Cementu-Gryfa Chełm, w pojedynku o 1. miejsce walczyła dzielnie, ale nie dała rady pokonać starszej i o wiele bardziej doświadczonej rywalki – mówi Krzysztof Boryc, trener Sokoła. MAG