Robert Lewandowski na szkolnej ścianie

Na ścianie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie jest malowany wielki mural z wizerunkiem wielkiej gwiazdy piłkarskiej reprezentacji Polski i Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego, uznawanego za najlepszego w tym roku piłkarza na świecie. – W ten sposób chcemy podziękować zawodnikowi za jego świetną grę i rozsławianie naszego kraju – mówią pomysłodawcy projektu.

Nawet ci, co nie interesują się piłką nożną na co dzień, wiedzą, kim jest Robert Lewandowski. To bezsprzecznie największa gwiazda polskiego futbolu, gracz światowego formatu, w opinii wielu ekspertów najlepszy piłkarz na świecie w sezonie 2019/2020. Lewandowski zdobył potrójną koronę z Bayernem Monachium, czyli mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz ten najcenniejszy tytuł – Ligę Mistrzów. Ponadto w pięknym stylu poprowadził reprezentację Polski do finałów Mistrzostw Europy, które z powodu koronawirusa zostały przełożone z czerwca br. na połowę 2021 r.

Urzędnicy chełmskiego magistratu, odpowiedzialni za promocję miasta, postanowili wykorzystać okazję i na ścianie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 zaprojektowali wielki mural z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego z Pucharem Europy i biało-czerwoną flagą.

W ten sposób miasto Chełm chce podziękować sławnemu piłkarzowi za wspaniały sezon, wielkie emocje i rozsławianie dobrego imienia naszego kraju. Prace nad muralem ruszyły w ubiegłym tygodniu. Projekt będzie gotowy lada dzień. – Jesteśmy przekonani, że cała Polska szybko dowie się, że w naszym mieście powstał mural z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego. To będzie także dobra promocja Chełma – mówi jeden z urzędników.

Kolejny mural jest planowany na miejskim budynku przy ul. Brzozowej 9, gdzie swoje siedziby mają organizacje pozarządowe. Projekt ma nawiązywać do Bitwy Warszawskiej 1920 r. (s)